BKBT || Erkek Severse- Nalan Güven || Kitap Yorumu

by 11/01/2014 0 yorum

"Bilemiyordum senin günler geceler boyu yokluğumla savaştığını, aşktan ölüp ölüp küllerinden dirildiğini."
"Dağınık bir yatağın şehvet sigarasıdır dokunamadığım tenin şimdi… Bedeninin değdiği yerlere el sürmeye kıyamazken, sen aramıza giren ölümden daha beter bir yalnızlık içine terk ettin beni. Geride bıraktığın mektuplarla dağlıyorum yaralarımı. "Şimdi vur başını!" der gibi, ikinci mevki localarda seyre daldığım gençliğim sırıtıyor duvarlardan. Kokun sinmiş olmalı ve soluduğun nefes, perdelere. Belki de hâlâ başucumdaki lambanın düğmesinde parmak izin var. Bakışlarının değdiği aynada kendime bakıyorum. Tanınmaz halimi tanıyabilecek kadar geçmemişim kendimden..."
"Önceden yarımları severdim. Yarını bekleyen hikâyeler umut verirdi. Beklemek ve hayaller kurmak geleceğe dairdi. Tıpkı yarına ertelenmiş aşk gibi… Aslında yarım bir aşk acı verir ve bu acıdan zevk almasını bilen için iyi bir şeydir. Oysa ben artık acıya doydum. Şimdi anlıyorum ki yarımlar yürek ağrısı..."
 
Ciltsiz (Karton Kapak): 

Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Destek Yayınları

  "İnsan bir sevmeye görsün, uğruna ömrünü verir."

Aranızda Neva'yı okuyanınız var mı? 5-6 yıl önce deli gibi ünlenmiş ve çok beğenilmişti. Eğer siz de Neva'yı sevenlerdenseniz, bu kitap tam size göre! 
Neva'da ki karakterlerin tutumu, ilk sayfadan itibaren başlayan acıklı olaylar, intihar ... Hepsi o kadar benzer ki Erkek Severse'yle.
Kitabın kapağına değinmeden geçersem içim kurusun! O kadar güzeldi ki .. Mor renginden pek haz etmezdim Ta ki sevgili kapak seni görene kadar. 
Aslında bir türk filmi dramı tadında. Olaylar o kadar acıklı bir hal alıyor ki bir yerden sonra psikopata bağlamamak elde değil!

"Bazıları sadece sever, bazılarıysa aşık olur."

0 yorum:

Yorum Gönder