Kaçınılmaz- Amy Barton || Kitap Yorumu

by 4/17/2015 0 yorum

Evie Claremont üniversiteye başladığında, gördüğü kâbusların biteceğini ummuştu. Ama bitmemişlerdi… En garip durumlarda bile mantıklı bir açıklama bulmaya çalışan Evie’nin hayatında, ikinci sınıf öğrencisi Reed Wellington’la tanıştıktan sonra akla mantığa sığmayacak şeyler olmaya başlamıştı. Reed’e karşı hissettiği anlamsız çekim de işleri iyice karıştırıyordu. Çünkü Reed, Evie’ye hayatta başına gelip gelebilecek en korkunç şeymiş gibi davranıyordu. Yine de ne zaman ihtiyacı olsa, hayatını kurtarmak için Reed oradaydı…Reed’in sakladığı sır neydi? Evie’nin şüpheleri doğru muydu? Peki, rüyalarında gördüğü o karanlık gelecek kaçınılmaz mıydı?


Aslında melek temalı kitapları sevmem! Bu türün adını bilmiyorum, o yüzden melek temalı diyerek geçiyorum. Yani daha önce, bu konuyla ilgili sadece bir kitap okuyabildim. O kitabında gerçekten çok kötü olduğunu düşündüğümden, melek temalı kitaplarla aram ne zamandır açık!
Sonra Yabancı Yayınları Kaçınılmaz'ı çıkardı. Bu kadar övgünün üzerine tabii ki okumalıydım. 
Kitabı bir günde bitirdim. Fena halde akıcıydı. Sadece bir kez ara verme ihtiyacı duydum, o da yemek molası! Yoksa tek oturuşta bitiyor. Tabii bu benim için geçerli bir durum. Belki siz iki veya üç oturuşta bitirirsiniz.
Kitap Evie'nin üniversiteye gelmesi ve bu konudaki tedirginlikleriyle başlıyor. Evie'yi dayısı büyütmüş ve aralarında ki samimiyet çok hoş. Üniversiteye yerleşince gördüğü kabuslardan kurtulacağını ve rahat edeceğini düşünse de öyle olmuyor.
Üniversite uyum sürecinde Reed adında havalı, soğuk ve farklı bir zengin aile evladıyla tanışıyor. Ancak Reed'de bir tuhaflık var.
Evie ne hissettiğini adlandıramasa da Reed'de onu çeken bir şeyler var. Ancak Reed, arkadaşlıkları konusunda biraz dengesiz, gereksizce korumacı. Hal böyle olunca, aralarındaki ilişkinin gel-gitlerini okurken Evie'nin iki aşk arasında kalışını da okuyoruz.
Ve roman daha ilk baştan gizemliliğini size hissettiriyor. O yüzden hiç farkına varmadan bir sonraki sayfayı çeviriyorsunuz.
Serinin tüm kitapları
Kitabı okurken kendi kendime sürekli "Ya bu ne kadar da Alacakaranlık'a benziyor." dedim. Gerçekten de öyle. Alacakaranlık'ın melek versiyonu. Ama bu hiç rahatsız hissettirmiyor aksine daha da okunabilir yaptı benim için.
Kitabın sonunu tahmin edememiş olmak benim için şok ediciydi. Gerçekten çok güzel kurgulanmıştı bu manada... Temposu hiç düşmüyor çünkü sürekli olaylar oluyor.
Kitabın devamının olması gerçekten güzel bir his... Bu hikayenin devamını da merak ediyorum.

                                            Puanım:

0 yorum:

Yorum Gönder