Kaçak Gelinler-Bir Yaz Dizisi Rüyası

by 8/04/2014 5 yorum
 Normalde Türk dizileri izleyen bir tip değilim. Ancak bu yaz bir değişiklik yaptım. Çünkü gerçekten ilgi çekici olmaya başlayan -tabi ki sadece yazın sürecek- güzel diziler buldum. Bunlardan biri de Kaçak Gelinler!


Sevmemin nedeni ise güncel espriler ile tam çerezlik bir dizi olması. Komik inatlaşmalar, ilginç tesadüflerle dizi diğer Türk Dizilerinden bir adım önde!
Dizinin konusu da şu şekilde: Biri gelinlik provasından, biri nikah masasından, biri düğün salonundan kaçan üç kadın; Almilla, Şebnem ve Kainat’ın hayatlarının aşkına yetişmek için gittikleri İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda yolları kesişir.Hayatı bir anda kesişecek ve kader ortaklıkları İstanbul’da da devam edecek, aşkı kovalayan üç kadının iç içe geçen hikayeleri, onları birbirine sımsıkı bağlayacaktır. İstanbul’a adım atar atmaz, hem de hiç farkında olmadan şöhret rüzgarına tutulan üç kız için hayli ışıltılı başlayan İstanbul macerası, giderek kabusa dönüşecek ve ‘Kaçak Gelinler’ İstanbul duvarına toslayacaktır.

Üstelik bu İstanbul serüveninde, hayallerindeki beyaz atlı prensler de onları hep hayal kırıklığına uğratır ve olaylar iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. İstanbul’un zorlu şartlarında yeni bir hayat için kader birliği eden ‘Kaçak Gelinler’i birbirinden komik ve hüzünlü günler beklemektedir. ‘Hayatımın erkeği’ arayışının sonu yok! ‘Kaçak Gelinler’ zamanla bu gerçekle yüzleşecektir.
Şu anda 6. bölümü yayında olan diziyi televizyondan hiç izlemedim. Reklam izlemeye de niyetim yok açıkçası. İnternetten takip ediyorum. 2 saat sürmesi Türk Dizilerinin kaçınılmaz sonu olduğu için fazla uzun ve tabiri caizse ağdalaştırılmış bölümleri atlaya atlaya izliyorum. 5 yorum:

 1. Merhaba.Bir fincan kahvemle bende ziyaretinize geldim.Bloğunuzu takibe aldım.Sizleri tanımak büyük mutluluk.Müsadeniz olursa Google + hesabımdada ziyaret ettiğim blogger arkadaşlarımın sitelerini paylaşacağım.Sevgiler..
  http://prettythingscute.blogspot.com.tr/

  https://plus.google.com/u/0/105518931200782307179/posts

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Burada beğen tuşu olmamasının eksikliğini hissettim az önce =) Bir fincan kahvenin kırk yıl hatrı vardır. Ancak siz yine gelin,hep gelin. Teşekkürler

   Sil
 2. Merhabalar :)
  Blogunuzu keşif etkinliği sayesinde keşfettim. Ben de henüz yeniyim ama beklerim sizi de yorumlarınız benim için önemli :)
  Sevgiler..
  http://somurtkansirine.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel bir diziydi ama şimdi beyaz perdeye taşıyacaklar.

  YanıtlaSil